Buityje, statyboje, pramonėje, gamyboje. Beveik visur sutinkamas metalas. Pvz. vamzdis, veržliaraktis, radiatorius, katilas, armatūra, dauguma autotransporto sudedamųjų dalių, metalinė tvora, metalinio šiltnamio karkasas, metaliniai garažo vartai ir panašūs daiktai. Kaip atskirti? Jei paviršius nėra apsaugotas (pavyzdžiui dažais), veikiamas aplinkos greitai keičia spalvą – rūdija.
Metalo lydinys taip vadinamas dėl savo atsparumo aplinkos poveikiui. Priklausomai nuo sudėtyje esančio nikelio (Ni) kiekio priklauso ir šio lydinio kaina. Dėl didelio atsparumo aplinkos poveikiui (nevyksta cheminės reakcijos veikiant daugumai medžiagų), daugiausiai naudojamas maisto pramonėje. Kaip atskirti? Nerūdija, netraukia magnetas, nekeičia spalvos.
Lengvas, šviesus, minkštas metalas. Pakankamai atsparus aplinkos poveikiui. Puikus šilumos laidininkas. Dėl savo savybių plačiai naudojamas automobilių pramonėje: ratlankiai, variklio detalės, automobilio pakabos elementai. Plačiai sutinkamas buityje: Indai, talpos, stogų dangos, kampuočiai, vamzdeliai, lakštai.
Raudoną atspalvį turintis metalas. Geras elektros laidininkas, todėl daugiausia naudojamas elektros perdavime. Varis randamas automobilio elektros perdavimo grandinėje, elektros variklių, starterių, generatorių apvijos. Naudojamas šildymo bei šaldymo agregatuose ( kondicionierių vamzdeliai, automobilių ar kitų mechanizmų radiatoriai). Taip pat gali būti senoviniai virduliai, puodai.
Tai yra vario (Cu) ir cinko (Zn) lydinys. Geltoną atspalvį turintis metalas. Buityje dažniausiai sutinkamas vandentiekio sistemoje: kranai, ventiliai, vamzdžiai, kaitinimo elementai. Pramonėje naudojamas įvorėms, dantračiams, aušinimo sistemų sudedamosioms dalims.
Tai yra vario (Cu) ir alavo (Sn) lydynys. Taip pat gali būti cinko (Zn) ar švino (Pb). Spalva tokia pati kaip ir žalvario – geltona.
Sunkus, minkštas, žemos lydymosi temperatūros metalas. Tai pagrindinė automobilinių akumuliatorių sudedamoji dalis. Taip pat švinas naudojamas žvejyboje, ratų balansavime, kabelio apsauginiuose sluoksniuose.
Kaip ir švino akumuliatoriai, daug supirktuvėse superkamų metalų būna su ne metalinėmis priemaišomis. Be švino akumuliatorių pirmiausia reikėtų paminėti automobilius. Automobiliai turi daugelį aukščiau paminėtų metalo rūšių. Taip pat automobiliai turi ir medžiagų su neigiama verte. Ką tai reiškia? Supirktuvė turi sutvarkyti netinkamas perdirbimui medžiagas: sėdynių apmušalai, apdailos elementai, padangos, stiklai bei kitos ne metalinės dalys. Mūsų kainininke yra pateikiama kaina už viso automobilio svorį.
Jei automobilis nėra pilnos komplektacijos, reikia skaičiuoti individualiai. Supirkėjai dažniausiai superka ir perdirbimui tinkamus, buityje ar gamyboje susidėvėjusius mechanizmus, kurie savyje turi skirtingų metalų. Tokie, dažniausiai pasitaikantys, pavyzdžiai galėtų būti: elektros varikliai, šaldytuvų varikliai, automobiliniai varikliai, pavarų dėžės, starteriai, generatoriai, automobiliniai instaliacijos laidai.